Ndërlidhjet

Bora anulon 800 fluturime në EvropëReshjet e mëdha të borës çrregulluan sot udhëtimin ajror në mbarë Evropën, duke anuluar 800 fluturime në Gjermani, Holandë dhe Zvicër.

Gjermania është më e goditura nga bora, ku janë anuluar më shumë se 600 fluturime, ndërsa shkollat janë mbyllur.

Në autostradat është ndërprerë trafiku pas aksidenteve ku e humbën jetën tre vetë dhe dhjetëra janë plagosur.
XS
SM
MD
LG