Ndërlidhjet

Roterdam: Përurohet xhamia më e madhe në Evropë


Në Roterdam është përuruar xhamia më e madhe në Evropën Perëndimore.

Xhamia ka dy minare të larta nga 50 m dhe mund të pranojë tre mijë njerëz.

Kati i parë i xhamisë ka sipërfaqen prej 2 mijë metra katrorë.

Në kompleksin e xhamisë ka një qendër shkollore dhe bibliotekë.
XS
SM
MD
LG