Ndërlidhjet

Vritet një pjesëtar i NATO-s në Afganistan


NATO tha se një nga anëtarët e saj është vrarë nga një sulm i kryengritësve në Afganistanin lindor.

Koalicioni ushtarak nuk e bëri të ditur identitetin e pjesëtarit të vrarë të shtunën.

NATO tha se një tjetër pjesëtar i saj vdiq nga një lëndim jo-luftarak në veri të vendit.

Më shumë se 670 trupa amerikane dhe ndërkombëtare kanë vdekur këtë vit në Afganistan.
XS
SM
MD
LG