Ndërlidhjet

Filipine: 15 të vdekur nga zjarri në hotel


Një zyrtar tha se 15 persona kanë vdekur dhe 12 janë lënduar në një zjarr që përfshiu një hotel, derisa mysafirët ishin në gjumë në veri të Filipineve, përkatësisht në Tuguegarao.

Autoritetet thanë se zjarrfikësit dhe policia ka gjetur 15 trupa të pajetë në në dy katet e sipërme të hotelit 5 katësh, ndërsa zjarrfikësit kanë luftuar me zjarrin për katër orë.
XS
SM
MD
LG