Ndërlidhjet

Bangladesh: Përmbyset anija, 35 të vdekurTë paktën 35 njerëz e kanë humbur jetën nga përmbytja e një anijeje në verilindje të Bangladeshit.

Raportohet se aksidenti ka ndodhur mbrëmë kur një anija e udhëtarëve u përplas me një anije mallrash në lumin Surma, 175 km nga kryeqyteti Daka.

Shumica e viktimave janë gra dhe fëmijë.


XS
SM
MD
LG