Ndërlidhjet

Mbyllen vendvotimet në RahovecNë Rahovec u mbajt sot rrethi i dytë i zgjedhjeve për kryetarin e ri të komunës.

Bëhet e ditur se procesi i votimit kryesisht ka qenë i qetë.

Në balotazh për kryetar të komunës garuan kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ibrahim Kryeziu, dhe ai i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Smajl Latifi.

Raundi i parë i zgjedhjeve u zhvillua më 21 nëntor.
XS
SM
MD
LG