Ndërlidhjet

Viktima nga tërmeti në IranNga Irani raportohet për viktima dhe dëme materiale të shkaktuara nga tërmeti që goditi juglindjen e vendit.

Esmail Naxhar, guvernator i provincës Kerman, ka thënë se shtatë njerëz e kanë humbur jetën, dhe qindra të tjerë druhet se kanë mbetur nën rrënojat.

Shërbimi gjeologjik në SHBA raportoi se tërmeti kishte fuqinë 6.3 shkallë.
XS
SM
MD
LG