Ndërlidhjet

Duma ruse ratifikon START-in të premten


Duma ruse ka thënë se mund ta ratifikojë traktatin START që të premten, duke pasuar kështu ratifikimin që i bëri marrëveshjes për kontrollin e armëve bërthamore mes SHBA-së dhe Rusisë, senati amerikan.

Traktati duhet të ratifikohet pasaj edhe nga Dhoma e Lartë e parlamentit rus.

Rusia, NATO e OKB-ja janë në mesin e atyre që mirëpritën aprovimin e traktatit nga senati amerikan.
XS
SM
MD
LG