Ndërlidhjet

Ministri i ri iranian në StambollMinistri i Jashtëm i Turqisë tha se është takuar me shefin e ri të diplomacisë iraniane.

Ahmet Davutogllu tha se takimi u fokusua në raundin e ardhshëm të bisedimeve bërthamore ndërmjet Teherani dhe gjashtë fuqive botërore.

Bisedimet pritet të zhvillohen në janar në Stamboll.

Davutogllu tha se u takua me ministrin Ali Akbar Salehi mbrëmë në një samit rajonal ekonomik në Stamboll.
XS
SM
MD
LG