Ndërlidhjet

Gjermani: 25 të lënduar në aksidentTë paktën 25 persona janë lënduar në një aksident të rëndë trafiku në Diseldorf të Gjermanisë.

Mediat gjermane raportuan se fatkeqësia ka ngjarë kur ngasësi i autobusit papritur ka humbur vetëdijen gjatë vozitjes.

Autobusi ka vazhduar të lëvizë pa kontroll dhe ka përplasur disa automjete, duke përfunduar në një pemë.

Raportohet se në mesin e të lënduarve janë 18 fëmijë.

XS
SM
MD
LG