Ndërlidhjet

28 të vrarë në kufirin pakistanezo-afganBurimet pakistaneze raportojnë se tre ushtarë dhe 24 militantë janë vrarë gjatë përleshjeve në afërsi me kufirin afgan. Së paku 12 ushtarë janë plagosur.

Militantët sulmuan gjatë natës pesë pika kontrolli të ushtrisë në zonën fisnore të Mohmandit. Burimet ushtarake pohojnë se 150 militantë morrën pjesë në pesë sulmet në fjalë. Informacionet nuk mund të verifikohen në mënyrë të pavarur.
XS
SM
MD
LG