Ndërlidhjet

Anarkistët përgjegjës për sulmet në RomëFAI ose Federata Informale Anarkiste ka marrë përsipër dy sulmet me bomba në dy ambasada në Romë. Një shënim që kishte mbetur në rrobat e një prej viktimave merrte përgjegjësinë për sulmet.

Gjatë ditës së djeshme dy pako bombë të dërguara në ambasadat e Zvicrës dhe të Kilit shkaktuan plagosjen e dy personave.

Incidentet në Romë ishin të ngjashme me ato të muajit të kaluar në Greqi. Militantët e ekstremit të majtë dërguan pako bomba në disa ambasada dhe në selitë e disa qeverive të huaja.
XS
SM
MD
LG