Ndërlidhjet

Rusia blen dy luftanije nga Franca


Presidenti francez Nikolas Sarkozi tha se Rusia është pajtuar që të blejë të paktën dy luftanije franceze.

Zyra e presidentit francez në një deklaratë tha se presidenti rus Dimitri Medvedev e ka informuar Sarkozin me vendimin për blerjen e dy luftanijeve të tipit Mistral.

Mistral mund të bartë deri në 16 helikopterë dhe një sasi të automjeteve të blinduara.
XS
SM
MD
LG