Ndërlidhjet

Stërvitje ushtarake Turqi, Afganistan, Pakistan


Presidenti turk Abdullah Gyl tha se vendi i tij do të mbajë stërvitje ushtarake me forcat e armatosura të Afganistanit dhe Pakistanit në prill të 2011.

Gyl ka takuar presidentin afgan Hamid Karzai dhe atë të Pakistanit, Asif Ali Zardari në margjina të samitit të Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik, që këtë vit po mbahet në Turqi.

Gyl tha se zyrtarët nga tri shtetet po punojnë për detajet e stërvitjeve.
XS
SM
MD
LG