Ndërlidhjet

Liban: Gjendet i vdekur një nga liderët e Al Kaidës


Një prej liderëve të fraksioneve të Al Kaidës është gjetur i vdekur në kampin refugjat palestinez në jug të Libanit, ka deklaruar një zyrtar palestinez.
“Trupi i Gandi Samaranit, lider i grupit Xhand Al Sham, është gjetur brenda kampit”, ka deklaruar Fatah Munir Makdah.
Fotoreporteri i agjencisë Frans Press, që kishte parë trupin e Samaranit, tha se duart e tij ishin të lidhur me tela dhe se ishte vrarë me një të shtënë në gojë.
XS
SM
MD
LG