Ndërlidhjet

Lukaku synon Realin


Një nga futbollistët e ri më të kërkuar në Evropë, Romelu Lukaku, që tash luan për Anderlehtin e Brukselit ka thënë se ëndërron të vesh fanellën e Realit të Madridit.
“Secili ëndërron për të luajtur në Santiago Bernabe. Motiv shtesë është fakti që Reali ka trajner Zhoze Murinjon”, ka deklaruar Lukaku.
Verën e kaluar Reali ka treguar interesim për këtë futbollit, por në garë më vonë u kyçën edhe Çelzi dhe Arsenali.
XS
SM
MD
LG