Ndërlidhjet

Sri Lanka kujton viktimat e cunamit të 2004-ësSri Lanka ka kujtuar sot gjashtë vjetorin e goditjes nga cunami, i cili morri jetët e mbi 40 mijë njerëzve.

Dy minuta heshtje u mbajtën në të gjithë vendin në kohën kur vala e parë goditi bregun lindor të Sri Lankës.

Një tren bëri dhe një udhëtim simbolik përgjatë pjesës jugore të bregdetit, pasi në 26 dhjetor të vitit 2004, 1700 udhëtarë që gjendeshin në tren vdiqën nga cunami.
XS
SM
MD
LG