Ndërlidhjet

Vdesin tetë turistë amerikanëTetë turistë amerikanë kanë vdekur dhe 21 të tjerë janë plagosur pas përplasjes së një autobusi me një kamion në Egjipt.

Aksidenti ndodhi mëngjesin e sotëm derisa turistët po udhëtonin drejt Abu Simelit, që është qendra e dy tempujve të lashtësisë.

Aksidentet rrugore janë të zakonshme në Egjipt dhe prej tyre e humbasin jetën rreth 8000 veta çdo vit.
XS
SM
MD
LG