Ndërlidhjet

Rrëmbehen katër inxhinerë turq në AfganistanKatër inxhinierë turq dhe vozitësi i tyre janë rrëmbyer në rajonin lindor kufitar të Afganistanit, Paktika.

Raportohet se ata udhëtonin nga një zonë fisnore në drejtim të kryeqytetit të provincës, Gardez.

Një zyrtar i ka thënë agjencisë AFP se njerëzit janë dërguar në drejtim të panjohur.
XS
SM
MD
LG