Ndërlidhjet

Afganistan: Nga sulmi me makinë bombë – tre të vrarë


Raportohet se së paku tre vetë janë vrarë dhe më se 10 të tjerë janë plagosur, nga një sulm me makinë bombë në qytetin Kandahar, në jug të Afganistanit.

Policia lokale tha se eksplodimi kishte ndodhur sot në mëngjes, afër një banke në qendër të qytetit.

Të plagosurit janë dërguar në spital.
XS
SM
MD
LG