Ndërlidhjet

Irani ekzekuton spiunin e MosaditRaportet nga Irani flasin për ekzekutimin e një personi, i cili është gjetur fajtor për spiunazh në favor të Izraelit.

Mediat zyrtare informojnë se ekzekutimi ndodhi në burgun Evan të Teheranit. Të njëjtat burime theksojnë se i ekzekutuari kishte punuar për shërbimin sekret izraelit për gjashtë vite dhe ishte paguar me 60 mijë dollarë në shkëmbim të informacioneve. Ai ishte arrestuar dy vite më parë.
XS
SM
MD
LG