Ndërlidhjet

Rusia heton bllokimin e aeroporteveProkuroria ruse ka nisur hetimet lidhur me vonesat e fluturimeve dhe bllokimin e mijëra udhëtarëve në aeroporte.

Qëllimi i hetimeve, sipas burimeve zyrtare ruse, është "mbrojtja e të drejtave të udhëtarëve".
Gjatë këtyre ditëve, ku janë anuluar mbi 200 fluturime, udhëtarët e mbetur në aeroporte ankohen për mungesën e ujit në tualete si dhe ndërprerjet e energjisë elektrike.
XS
SM
MD
LG