Ndërlidhjet

Shpërthim në qendër të AthinësNë ndërtesën e Gjykatës, që ndodhet në qendër të Athinës ka ndodhur mëngjesin e sotëm një shpërthim i fuqishëm, i cili shkaktoi thyerjet e dritareve dhe dëmtoi makinat pranë ndërtesës.

Zyrtarët thanë se shpërthimi ishte rezultat i një bombe të vendosur në një motorçikletë. Nuk ka pasur informaicone për viktima dhe as për përgjejgësit e sulmit.

Gjatë dy viteve të fundit ka pasur sulme të shtuara nga militantët grekë.
XS
SM
MD
LG