Ndërlidhjet

Van Bomel do të mbetet tek BajerniFutbollisti Mark Van Bomel do ta përfundojë këtë sezon në ekipin e Bajernit të Mynihut, ku aktualisht është kapiten.

Lajmi për largimin e Van Bomelit erdhi së bashku me nënshkrimin e kontratës mes brazilianit Luiz Gustavo dhe Bajernit. Aktualisht Gustavo luan me Hofenheimin. Ai shihet si pasuesi i Bomelit.

"Mark Van Bomeli nuk do të largohet. Nëse Bajerni merr lojtarë të rinjë ai duhet të punpjë më shumë e të jetë më i mirë", tha Mino Raiola, këshilltar i Van Bomelit.
XS
SM
MD
LG