Ndërlidhjet

Finlanda i tërhoqi forcat nga KosovaFinlanda zyrtarisht i ka tërhequr forcat paqëruajtëse, të cilat në kuadër të KFOR-it shërbenin në Kosovë.

"Kontingjenti finlandez u tërhoq në 31 dhjetor, 2010", thuhet në njoftimin e ministrisë së mbrojtjes.

"Njësiti i shpërbërë kishte 110 paqëruajtës, që kryesisht merreshin me mirëmbajtjen, komunikimin dhe profesionistët e sigurisë", thuhet në njoftim.
XS
SM
MD
LG