Ndërlidhjet

Phenian: Lufta me K. Jugore do të sjellë Holokaust atomik


Koreja Veriore e ka pritur sot Vitin e Ri, duke u përpjekur për lidhje më të mira me Korenë Jugore.

Por, Pheniani ka tërhequr vërejtjen se lufta ndërmjet dy vendeve “do të sillte asgjë tjetër, por Holokaust atomik”.

Në mesazhin për Vitin e Ri, në Phenian është bërë thirrje që gadishulli korean të jetë pa armamtim bërthamor, por është theksuar se ushtria verikoreane është e gatshme për “aksion të shpejtë, të pamëshirshëm dhe shkatërrues” kundër armiqve.
XS
SM
MD
LG