Ndërlidhjet

Spanjë: Hyn në fuqi ligji kundër duhanit
Sot në Spanjë hyri në fuqi ligji i rreptë kundër pirjes së duhanit.

Ndalesa synon që baret, kafenetë dhe restorantet e tymosura, t'i kthejë në zona ku ndalohen pirja e duhanit.

Duhanpirësit gjithashtu nuk do të munden ta ndezin cigaren në transmetimet televizive, në afërsi të spitaleve apo në oborret e shkollave.
XS
SM
MD
LG