Ndërlidhjet

Tërmet i fuqishëm goditi KilinNjë tërmet i fuqishëm prej 7.1 shkallë të Rihterit ka goditur pjesën qendrore të Kilit.

Deri tash nuk janë raportuar viktima apo dëme materiale.

Megjithate, shumica e banorëve të viseve bregdetare i kanë braktisur shtëpitë nga frika e cunamit, edhe pse nuk është lëshuar një paralajmërim i tillë.

Në shkurt të vitit 2010, tërmeti që e goditi zonën e njëjtë shkaktoi një cunami, i cili i shkatërroi qytetet bregdetare dhe shkaktoi vdekjen e më shumë se 500 njerëzve.
XS
SM
MD
LG