Ndërlidhjet

Obama nënshkruan ligjin për të mbijetuarit e 11 shtatoritPresidenti amerikan Barak Obama e nënshkrka uar në ligj propozimin për t’u ndihmuar të mbijetuarve nga sulmet e 11 shtatorit, dhe atyre që u sëmurën në rrënojat e Qendrës Botërore të Tregtisë.

Katër miliardë dollarë janë parashikuar për programin dhjetëvjeçar.

Disa republikanë i kanë kundërshtuar masat, duke thënë se janë të shqetësuar se si do të bëhet pagesa.

Ata e tërhoqën kundërshtimin pasi ligjvënësit arritën kompromis për t’i reduktuar shpenzimet.
XS
SM
MD
LG