Ndërlidhjet

Kina zotohet të ndihmojë ekonominë spanjoleKina tha se është e gatshme të bëjë “përpjekje pozitive” për të ndihmuar rimëkëmbjen ekonomike të Spanjës.

Ambasadori kinez në Madrid i bëri këto komente në mediat kineze në prag të vizitës treditore të zv/kryeministrit kinez Li Keqiang në Spanjë.

Bisedimet e tij me zyrtarët spanjolë me gjasë do të fokusohen në problemet e borxhit të Spanjës dhe shqetësimet për stabilitetin afatgjatë të euros.
XS
SM
MD
LG