Ndërlidhjet

Çmimi i naftës mbi 92 dollarë/fuçiÇmimi i një fuçie naftë në Azi ka shkuar sot në afro 92 dollarë, ndërsa tregtarët presin që çmimi të rritet derisa të bjerë kërkesa.

Në bursën e Nju Jorkut, një fuçi naftë për dërgesat e shkurtit u rrit për 20 centë dhe arriti në 91.58 dollarë.

Gjhatë pjesës më të madhe të vitit 2010, çmimi i naftës ka qenë pak më shumë se 70 dollarë, por në dhjetor arriti mbi 92 dollarë, që ishte vlera më e lartë në dy vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG