Ndërlidhjet

Katari njohu KosovënKatari ka njohur pavarësinë e Kosovës dhe sot ka filluar nisja e procedurave për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve.

Konsullja e përgjithshme e Kosovës në Nju Jork, Arta Rama, do të jetë ajo që do nënshkruajë aktin e vendosjes së raporteve diplomatike Kosovë-Katar.

Lajmi u konfirmua për REL nga drejtori i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Lulzim Mjeku.
XS
SM
MD
LG