Ndërlidhjet

Mbi 500 marinarë rusë të bllokuarDy akullthyese ruse po përpiqen të shpëtojnë anijet e peshkimit, që kanë mbetur të bllokuara në akujt e Detit Ohotk.

Mbi 500 njerëz gjenden në pesë anijet e mbetura në mesin e akujve. Tre nga anijet kanë mbetur atje që natën e Vitit të Ri. Burimet zyrtare pohojnë se ekuipazhi i anijeve ka furnizime të mjaftueshme me ujë dhe ushqime, çfarë nuk i vë ata në rrezik për jetën.
XS
SM
MD
LG