Ndërlidhjet

Republikanët sot marrin kontrollin e Dhomës së PërfaqësuesveLigjvënësit republikanë, të cilët e kundërshtojnë shumicën e agjendës së presidentit amerikan Barak Obama, sot formalisht e marin kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve.

Republikanët e fituan shumicën e 435 ulëseve në zgjedhjet e nëntorit.

Demokratët ende e kanë kontrollin në Senat, por jo me një shumicë që e kishin para zgjedhjeve.

Obama i ka ftuar republikanët dhe demokratët që të punojnë së bashku për t’a ndihmuar administratën e tij që të krijojë vende pune për amerikanët.
XS
SM
MD
LG