Ndërlidhjet

Shkarkohet kapiteni i luftanijes amerikaneMarina e Shteteve të Basshkuara e ka shkarkuar kapitenin e luftanijes amerikane për shkak të përzierjes së tij në prodhimin e një videoje.

Zyrtarët thanë se kapiteni Ouen Honors u lirua nga detyra si komandant i aeroplanmbajtëses bërthamore “USS Enterprise” dhe u caktua në detyrë administrative.

Zyrtarët thanë se Honors e kishte kryer “pa incident” detyrën e kapitenit të luftanijes, por kishte treguar gjykim të dobët me përzierjen e tij në videon ku shfaqeshin pamje neveritëse.
XS
SM
MD
LG