Ndërlidhjet

Rusia thotë se Bobi Farel vdiq nga sëmundja e zemrësHetuesit rusë konfirmuan sot se këngëtari i grupit "Boney M ka vdekur nga sëmundja e zemrës.

Bobi Farel u gjet i vdekur në 30 dhjetor në dhomën e një hoteli në Shën Petersburg, ku interpretonte grupi "Boney M".

Farel, 61 vjeç, ishte i njohur për vallëzimin dhe lëvizjen e buzëve, të cilat e bënë të njohur në Evropë, Shtetet e Bashkuara dhe ish Bashkimin Sovjetik me këngët si "Rivers of Babylon" dhe "Rasputin".
XS
SM
MD
LG