Ndërlidhjet

Vazhdon operacioni i shpëtimit të anijeve ruseRusia ka dërguar një akullthyese të tretë për të përshpejtuar procesin e shpëtimit të tre anijeve të bllokuara në Detin Ohotk për gjashtë ditë. Mbi 400 veta gjenden në të treja anijet.

Burimet ruse thonë se ekuipazhet e anijeve të bllokuara kanë rezerva të mjaftueshme me ujë dhe ushqime.
XS
SM
MD
LG