Ndërlidhjet

Moskë: Policia arreston protestuesitPolicia e Moskës tha se 24 demonstrantë janë arrestuar në konfrontimin e fundit ndërmjet autoriteteve dhe aktivistëve të opozitës.

Arrestimet e sotme u bënë në ditën e katër të protestave të Boris Nemcov, njërit nga figurat më prominente të opozitës.

Nemcov vuan dënimin prej 15 ditë burg pasi u arrestua natën e Vitit të Ri.
XS
SM
MD
LG