Ndërlidhjet

Shtrenjtimi i ushqimit nxit trazira në AlgjerNë ditën e dytë të trazirave në Algjer, demonstrantët që protestuan kundër rritjes së çmimit të ushqimit dhe papunësisë, i plaçkitën shitoret, dogjën goma dhe i rrëzuan shenjat e trafikut.

Mbi paralagjen e punëtorëve Bab el Ued fluturonin helikopterë, ndërsa policia i bllokoi rrugët për të penguar përhapjen e protestave.

Mbrëmë, demonstrantët e rinj dogjën një stacion të policisë dhe disa ndërtesa, ndërsa policia u kundërpërgjigj me gaz lotsjellës.
XS
SM
MD
LG