Ndërlidhjet

Hashim Thaçi i uron besimtarët për Krishtlindjet Ortodokse


Kryeministri i Kosovës në largim, Hashim Thaçi, i ka uruar të gjithë besimtarët ortodoksë me rastin e Krishtlindjueve, njofton zyra e tij në Prishtinë.

Zoti Thaçi, në urim, pos tjerash, theskoi se festa e Krishtlindjeve “e gjen Republikën e Kosovës me institucione stabile, demokratike dhe gjithëpërfshirëse, në rrugën e sigurtë të zhvillimit dhe integrimit në NATO dhe BE”.
XS
SM
MD
LG