Ndërlidhjet

Bagdad: Vritet një familje 5 anëtarëshePersona të armatosur kanë vrarë pesë anëtarë të një familje në Bagdad, kryeqyteti i Irakut.

Në mesin e viktimave janë dy prindërit dhe tre fëmijët adoleshentë. I mbijetuar është vetëm një fëmijë dy vjeçar. Nuk dihet nëse vrasja është bërë për arsye të ndarjeve fetare, çfarë është praktikë jo e rrallë në Irak.
XS
SM
MD
LG