Ndërlidhjet

Kleriku saudit dënon sulmet vetvrasëseSheiku Saleh al-Fauzan, një nga klerikët kryesorë në Arabinë Saudite, deklaroi se sulmuesit vetvrasës "luftojnë në emër të djallit". Komentet e tij u bënë për gazetën "Asharq Al-Ausat".

Ai ka shtuar se aktet e dhunës të quajtura si xhihad shpesh nuk janë asgjë tjetër veçse "sabotazh" dhe vrasje të padrejta. Fauzan theksoi se xhihadi duhet të deklarohet vetëm "nga udhëheqësit myslimanë".
XS
SM
MD
LG