Ndërlidhjet

Rikthehet dhuna në AlgjeriDhuna ka shpërthyer në Algjer dhe në qytetet e tjera të Alegjerisë, pas disa ditë trazirash të shkaktuara nga rritja e çmimit të ushqimeve. Çmimet e miellit, vajit dhe sheqerit janë dyfishuar gjatë dy muajve të fundit.

Policia ka përdorur gaz lotsjellës, derisa protestuesit kanë sulmuar me gurë.

Federata algjeriane e futbollit anuloi të gjitha ndeshjet e parapara për në fundjavë.
XS
SM
MD
LG