Ndërlidhjet

Tërmet në Iran


Një tërmet me magnitudë 5.1 ka goditur provincën Fars të Iranit. Dridhjet kanë shkaktuar plagosjen e 11 personave dhe dëme të konsiderueshme në disa fshatra.

Televizioni shtetëror tha se tërmeti ka ndodhur në Nourabad të provinvës Fars. Detaje të tjera nuk janë bërë ende të ditura.
XS
SM
MD
LG