Ndërlidhjet

Qëllohet kongresistja amerikane Gabriell Gifords


Kongresistja amerikane, Gabriell Gifords, është qëlluar në kokë në qytetin Takson të Arizonës.

Mediat amerikane raportojnë se tre anëtarë të stafit dhe disa persona të tjerë kanë pësuar nga të shtënat e personit të paidentifikuar.

Gifords, anëtare demokrate e Dhomës së Përfaqësuesve, ndodhej në një dyqan ushqimor në momentin e sulmit.
XS
SM
MD
LG