Ndërlidhjet

SHBA: Hal Fajalan është e lirë


Shtetet e Bashkuara thanë se gruaja amerikane, për të cilën Irani pohon se është arrestuar si e dyshuar për spiunazh, ndodhet në vend të sigurt dhe jo në paraburgim.

Lajmin e konfirmoi zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Mark Toner, duke mos dhënë detaje të tjera.

Të shtunën, një zyrtar i policisë iraniane tha se Teherani ka arrestuar shtetasen amerikane, Hal Fajalan, në kufi me Azerbajxhanin.
XS
SM
MD
LG