Ndërlidhjet

Rrëzohet aeroplani me 105 veta në bord


Një aeroplan pasagjerësh është rrëzuar në pjesën veriperëndimore të Iranit.

Agjencia e lajmeve ISNA tha se në bord ndodheshin 105 pasagjerë dhe anëtarët e ekuipazhit. Aktualisht nuk raportohet për të mbijetuar.

Aeroplani Boeing i përkiste linjës shtetërore Iran Air.

Shkaqe të fatkeqësisë supozohen të kenë qenë moti i ligë dhe mjegulla e dendur.
XS
SM
MD
LG