Ndërlidhjet

Pesëdhjetë persona i shpëtojnë fatkeqësisë ajrore


Pesëdhjetë persona nga 105 sa ishin në bord mbijetuan pas rrëzimit të aeroplanit në pjesën veriperëndimore të Iranit.

Lajmin e konfirmoi për agjencinë e lajmeve Fars shefi i shërbimeve emergjente, Gholam Reza Masumi.

Aeroplani Boeing i përkiste linjës shtetërore Iran Air. Shkaqe të fatkeqësisë supozohen të kenë qenë moti i ligë dhe mjegulla e dendur.
XS
SM
MD
LG