Ndërlidhjet

Tërmeti godet KilinTërmeti ka goditur pjesën qëndrore të bregdetit kilian, por nuk ka raporte për dëmet.

Tërmeti ndodhi në të njëjtin vend ku një vit më parë një tjetër tërmet shkaktoi cunami dhe për pasojë edhe qindra të vdekur.
XS
SM
MD
LG