Ndërlidhjet

Forcat e NATO-s vrasin 10 militantëForcat e NATO-s kanë vrarë së paku dhjetë militantë gjatë një operacioni që kishte si cak një udhëheqës taliban në veri të Afganistanit. Operacioni u zhvillua në provincën e Kunduzit mbrëmjen e së shtunës.

Në mesin e të vrarëve, sipas burimeve lokale, është dhe shefi i talibanëve të rajonit, Laulaui Zahir.
XS
SM
MD
LG